
Urząd Pracy m.st. Warszawy zakończył realizację projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w m. st. Warszawa (IV)"
Urząd Pracy m. st. Warszawy uprzejmie informuje, że z dniem 10.10.2022 r. wstrzymuje nabór wniosków w sprawie dokonywania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w ramach pomocy de minimis - (z wszystkich źródła finansowania: Fundusz Pracy, RPO i POWER),
Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy spełniających poniższe kryteria:
- Osoba w wieku 18-29 lat (przed ukończeniem 30 roku życia).
- Osoba bezrobotna z przygotowanym Indywidualnym Planem Działania.
- Co najmniej 60% stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu (tzw. młodzież NEET):
- Osoba nie uczestnicząca w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym (kształcenie formalne szkolne - publiczne lub niepubliczne - w trybie stacjonarnym tj. na poziomie szkoły podstawowej/ gimnazjum/ zasadniczej szkoły zawodowej/ szkoły średniej ogólnokształcącej lub zawodowej/ szkoły policealnej/ studiów wyższych lub doktoranckich).
- Osoba bezrobotna nie uczestnicząca w kształceniu lub szkoleniu finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich 4 tygodni.
Priorytetowymi grupami wsparcia w projekcie są osoby z niepełnosprawnością, długotrwale bezrobotne oraz o niskich kwalifikacjach.
Zgodnie z art. 46 ust. Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy starosta (Prezydent miasta) ze środków Funduszu Pracy może zrefundować podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą koszty wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w wysokości określonej w umowie.
Informujemy, że maksymalna wysokość środków, o które można wnioskować w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy we wskazanym powyżej terminie nie może przekroczyć 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia
Utrzymanie utworzonego stanowiska pracy wymagane jest przez okres co najmniej 24 miesięcy przepracowanych na refundowanym stanowisku.
Zgodnie z założeniami projektowymi, umowa o pracę zatrudnionego bezrobotnego nie może być zawarta na okres krótszy niż 1 miesiąc – (rozumiane jako co najmniej 30 dni kalendarzowych), w postaci: umowy o pracę na pełny etat.
Każda osoba zatrudniania na utworzonym stanowisku pracy musi mieć przygotowany Indywidualny Plan Działania przed podjęcie zatrudnienia.
W tym celu należy zgłosić się do pośredników pracy w Urzędzie:
telefonicznie pod numerem 22 391 13 00 i postępuj zgodnie z zapowiedziami
Szczegółowe informacje
Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu EFS można uzyskać pod nr tel.: 22 877 75 00
Projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w m. st. Warszawa (IV)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Osi priorytetowej I - Rynek pracy otwarty dla wszystkich,
Działanie 1.1. Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe
Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020