Z dniem 17 października Urząd Pracy m.st. Warszawy zamyka nabór na szkolenie grupowe pn. „Prawo jazdy kat. C wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną lub kwalifikacją wstępną uzupełniającą przyspieszoną w zakresie bloku programowego kat. C, C+E, C1, C1+E" finansowane ze środków Funduszu Pracy.
Wznowienie naboru na szkolenie grupowe-prawo jazdy kat. C
Szkolenia grupowe
Urząd Pracy m.st. Warszawy informuje, że z dniem z dniem 15.01.2024 r. upowszechnił Plan Szkoleń 2024 r., który zawiera planowany termin zapisów na poszczególne szkolenia.
Dodatkowe informacje można uzyskać u pośredników pracy Centrum Aktywizacji Zawodowej dzwoniąc lub pisząc:
- CAZ
ul. Kasprzaka18/20 pokój 102
e-mail: szkolenia.caz@up.warszawa.pl - Dział Obsługi Osób z Niepełnosprawnością
ul. Kasprzaka 18/20 pokój 32
e-mail: posrednictwo.doon@up.warszawa.pl - Dział Obsługi i Aktywizacji Cudzoziemców
ul. Kasprzaka 18/20
e-mail: posrednictwo.cudzoziemcy@up.warszawa.pl
telefonicznie pod numerem 22 391 13 00 i postępuj zgodnie z zapowiedziami.
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Chcesz zmienić zawód?
Nabór wniosków o zorganizowanie szkoleń grupowych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
Urząd Pracy m.st. Warszawy z dniem 1.02.2024 r.
ogłasza nabór wniosków o szkolenia grupowe w ramach projektu:
„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w m.st. Warszawa (I)"
Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, do wyczerpania środków.
Szczegółowe informacje na temat planowanych szkoleń grupowych dostępne są w upowszechnionym Planie szkoleń 2024 r. (doc). Plan szkolen (pdf)
Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy należących do jednej lub kilku grup znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy:
- osoby młode w wieku 18-29 lat (przed ukończeniem 30 roku życia),
- osoby długotrwale bezrobotne – oznacza to bezrobotnego pozostającego w rejestrze urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych, zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby o niskich kwalifikacjach tj. osoby które posiadają wykształcenie na poziomie: podstawowym, gimnazjalnym, licealnym (liceum ogólnokształcące i profilowane), technicznym (technikum, technikum uzupełniające) lub zawodowym (zasadnicza szkoła zawodowa),
- osoby z niepełnosprawnością,
- kobiety,
- migranci tj. osoby obcego pochodzenia - (w rozumieniu art. 87 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w definicje tą nie wchodzą osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy na podstawie art. 22 ust. 6 ustawy o pomocy Pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa).
Przewidziana liczba uczestników zadania w roku 2024: 26 osoby.
Osoba bezrobotna przed rozpoczęciem udziału w projekcie powinna wskazać numer rachunku bankowego, na który Urząd będzie przekazywał przysługujące świadczenie.
W celu realizacji wskaźników projektowych wymagane będzie podjęcie zatrudnienia przez osoby bezrobotne w okresie 4 tygodni po zakończeniu udziału w projekcie.
Każda osoba przed przystąpieniem do projektu musi mieć przygotowany Indywidualny Plan Działania
W tym celu należy zgłosić się do Urzędu lub skontaktować się ze swoim doradcą klienta w Centrum Aktywizacji Zawodowej (CAZ):
- CAZ ul. Kasprzaka 18/20 pok. 109, 110
tel. 22 391 13 00
e-mail: posrednictwo.caz@up.warszawa.pl - Dział Obsługi Osób z Niepełnosprawościami
ul. Kasprzaka 18/20 pokój 32
e-mail: posrednictwo.doon@up.warszawa.pl - Dział Obsługi i Aktywizacji Cudzoziemców pok.133
ul. Kasprzaka 18/20 tel. 22 391 13 97
e-mail: posrednictwo.cudzoziemcy@up.warszawa.pl
Szkolenie musi:
- w przypadku KWALIFIKACJI: kończyć się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie kwalifikacji. Zarówno egzamin musi być przeprowadzony, a certyfikat musi być nadany (tj. proces walidacji i certyfikacji) przez upoważniony do tego podmiot, który otrzymał akredytację do ww. czynności.
- w przypadku KOMPETENCJI (dotyczy szkoleń grupowych): nabyciem kompetencji, odbywa się w oparciu o jednolite kryteria wypracowane na poziomie krajowym w ramach następujących etapów:
I. Zakres: określenie grupy docelowej i interwencji w ramach EFS,
II. Wzorzec: zdefiniowanie standardu wymagań tj. efektów uczenia się w ramach przeprowadzonych działań projektowych,
III. Ocena na podstawie wzorca (etap II) po zakończeniu wsparcia udzielanego danej osobie,
IV. Porównanie uzyskanych wyników etapu III z etapem II.
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało materiał dotyczący uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus definiujący pojęcie kwalifikacji, o których mowa w Wytyczne dotyczące kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027. Informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji
Dostępność architektoniczna budynków Urzędu Pracy
Jeżeli występują dodatkowe potrzeby dostępności, które powinniśmy zapewnić, prosimy o kontakt z doradcą klienta.
Szczegółowe informacje na temat projektu EFS+ można uzyskać w Biurze Projektu przy ul. Grochowska 171B, pok. 205, poziom 2 lub nr tel.: 22 391 13 88.
Projekt „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w m.st. Warszawa (I)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027, Oś priorytetowa VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działanie 6.1 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie